Copyright © 2013 OFA s.r.o. Všechna práva vyhrazena.
Powered by Picabo WebAdmin.
Sezemická 2872/10 Praha 9 - Horní Počernice CZ-19300 info@ofacom.cz |
tel: (+420) 281 021 483 fax: (+420) 281 021 489 |
Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.
S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení. K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody. Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.
Společnost OFA vznikla před 20 lety jako první specializovaný velkoobchod optických kabelů, optických vláken, rozvaděčů a všech dalších prvků nutných pro výstavbu optických komunikačních sítí. V současnosti jsou prvky dodané naší společností zabudované takřka ve všech optických sítích postavených na našem území.
V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém). Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů. Dále společnost OFA zastupuje v ČR a na Slovensku finskou společnost VESALA, výrobce sond a kalibrů s vysílačem, lokátorů kalibrů nebo markerů a podobně. Kromě uvedených velkých společností zastupujeme i řadu menších firem a v posledních letech zavádíme na tuzemský i zahraniční trh řadu vlastních produktů.
Přehled nejpoužívanějších boxů pro riser kabely (kabely s vytažitelnými elementy).
Kabely s vytažitelnými elementy (riser kabely) pro postupné připojování zákazníků v bytových domech představují jednu z velice často používaných kabelových konstrukcí při realizaci vnitřních optických rozvodů ve stávajících domech s několika byty na jednotlivých patrech. Zákazníci jsou z instalovaného kabelu napojováni na optickou síť postupně, podle toho, jak požádají o zřízení optické přípojky. Riser kabel je nainstalován vertikálně jako páteřní vedení, ze kterého jsou postupně vydělována vlákna pro jednotlivé zákazníky. Vydělování probíhá různými způsoby s využitím boxů pro riser kabely, viz informace dále.
|
|
Riser box 1804
Riser box OFA 1804 slouží pro napojení zákazníka pomocí modulu s vláknem vytaženého z „riser kabelu", který je následovně nainstalován (zatažen, zatlačen) do mikrotrubičky zavedené k zákazníkovi. Vlákno z riser kabelu je potom ukončeno v zásuvce u zákazníka. Riser box 1804 slouží pro odbočení čtveřice vnitřních mikrotrubiček 5/3,5 mm. Trubičky jsou v boxu fixovány „zaříznutím" do výstupků na kraji boxu. Box je zcela symetrický, mikrotrubičky mohou odcházet směrem nahodu i dolů.
|
Riser box 1811 slouží pro napojení zákazníka pomocí pomocí separátního horizontálního kabelu, který je instalován mezi optickou zásuvkou a riser kabelem. V riserboxu je potom tento kabel napojen pomocí svaru na vlákno v riser kabelu. Riser box 1811 umožňuje uložení osmi svarů, a je uzpůsoben pro zavedení osmi kabelů (případně mikrotrubiček s kabelem), které mohou odcházet směrem nadoru, dolů, nebo případně i v kombinaci obou těchto směrů. Kabely/trubičky jsou fixovány pomocí vázacích pásků. Alternativou je osazení boxu držákem dvojice duplesních SC adapterů (nebo dvojice quadplaxních LC) a napojení zákazníků okonektorovaným kabelem.
Detailní informace o riser boxech OFA naleznete v katalogovém listu.
Pro napojení zákazníka v bytovém domě na FTTH síť pomocí riser kabelů volí operátoři v současnosti několik možných přístupů.
Volba konkrétní metody závisí na síti a zvyklostech operátora a samozřejmě na místních podmínkách v konkrétním domě. Zvolená metoda potom ovlivní volbu konkrétního provedení riser boxu a má vliv i na vhodnost použitého typu vlákna v riser kabelu (ITU-T G.657 A1 / A2).
©2020 OFA s.r.o.